t: 532 079 741
e: [email protected]

Kupuj i sprzedawaj luksusowe marki w najlepszych cenach

Nowości na małym ekranie

Posted by   Chosen By Administrator
19 marca 2017


Gdy za oknem pogoda coraz bardziej dopisuje, nikomu nie trzeba dwa razy proponować spaceru. Dłuższe dni, więcej słońca, wyższe temperatury... Jeśli nie przechadzka - rower. A może powrót do codziennego joggingu po zieleniącym się parku?

Ale nie oszukujmy się. Cały czas znajdujemy czas na lenistwo z serialami czy filmami, nie ważne jak pięknie jest za oknem. Pytanie pozostaje wciąż aktualne: CO BY TU OBEJRZEĆ??

Nowości z Netflixa

24 marca oferta polskiego Netflixa poszerzy się o 3. sezon Grace and Frankie, fenomenalnego serialu z Jane Fondą i Lily Tomlin w tytułowych rolach.

Grace-and-Frankie-Netflix-Original-Cast.


Nie będzie to spoilerem, jeśli wyjawię zaskakujące szczegóły, które poznajemy już na początku pierwszego odcinka. Bergsteinowie i Hansonowie - dwa różniące się małżeństwa, które łączy biznes mężów, Roberta i Sola (Sam Waterston i Martin Sheen), czyli wspólna kancelaria specjalizująca się w rozwodach. Żony nie przepadają za sobą, spotykają się jedynie w czasie służbowych okazji. Grace (J.Fonda) to emerytowana magnatka rynku kosmetycznego, która przekazała firmę we władanie córki. Jest zawsze elegancka, oschła i lubi popijać martini. Natomiast Frankie (L.Tomlin) to hipiska ucząca sztuki. Praktykuje jogę, nosi kolorowe szaty i zdarza jej się eksperymentować z narkotykami. Obie pary różni tryb życia, wygląd, sposób wychowania dzieci czy spędzania wolnego czasu, słowem - wszystko. Gdy pewnego wieczoru cała czwórka spotyka się na kolacje, mężczyźni wyjawiają swój sekret: chcą odejść od żon aby być razem. Jak można zgadnąć, kobiety są w szoku. Dalsze odcinki pokazują perypetie zmagań wszystkich członków rodziny z zaskakującą decyzją Sola i Roberta. Ten zaklasyfikowany jako komedia serial wyróżnia się na tle innych o tematyce rodzinnej już samą fabułą. Nie brakuje tu zabawnych sytuacji, ale pojawiają się też gorzkie czy smutne fragmenty. Grace i Frankie to niestety jeden z niewielu seriali, których główni bohaterowie przekroczyli sześćdziesiątkę (już jakiś czas temu).

Zobaczymy co przyniesie widzom 3. sezon, ale trailer zapowiada kolejne wspaniałe kilkanaście odcinków!


Wiosna w TV

W Canal+ od dwóch tygodni, co piątek, na ekranach telewizorów gości Midnight Sun. Ten szwedzko-francuski serial produkcji twórców Bron/Broen (Most nad Sundem) opowiada o międzynarodowym śledztwie, które z biegiem odcinków staje się coraz mroczniejsze i bardziej skomplikowane.

midnattssol_midnight-sun_peter-stormare_


Akcja toczy się latem w północnej Szwecji, w Kirunie - mieście bogatym w złoża cennych surowców, wyeksploatowanym prze kopalnie. Po odkryciu tajemniczej zbrodni lokalny prokurator o lapońskim pochodzeniu, Anders Harnesk (Gustaf Hammarsten) i francuska śledcza z paryskiego wydziału zabójstw, Kahina Zadi (Leila Bekhti) łączą siły aby rozwiązać zagadkę. Odcinki trzymają w napięciu z wielu powodów: mistyczne zabójstwa, tajemnice z przeszłości, starcia na polu etnicznym, konflikty między mieszkańcami, prywatne losy i wspomnienia głównych bohaterów. Porywające zdjęcia surowych dzikich krajobrazów Laponii nadają serialowi niepowtarzalny charakter, szczególnie, że nietypową dla kryminałów czy thrillerów atmosferę nadaje dzień polarny - niezachodzące słońce.

Z literatury na ekran - moda na skandynawskie kryminały (na szczęście) nie przechodzi ani się nie nudzi, a Midnight Sun jest na to doskonałym przykładem.
-MK