t: 532 079 741
e: [email protected]

Kupuj i sprzedawaj luksusowe marki w najlepszych cenach

Smak Francji

Posted by   Marysia Koczorowska
01 marca 2017
0

Za trzy tygodnie w restauracjach na całym świeci zagości wielkie święto francuskiej kuchni.


21 marca 2017 roku szefowie ponad dwóch tysięcy restauracji ze wszystkich kontynentów przygotują specjalne francuskie menu degustacyjne - Goût de France / Good France (Smak Francji / Dobra Francja), w skład którego wchodzić mają: aperitif i przekąski, przystawki, danie lub dania główne, deska serów, deser/y oraz francuskie alkohole. Pierwszy dzień wiosny to idealny dzień na celebrowanie posiłku, co jest tak typowe dla Francji. Bez pośpiechu, ale ze smakowaniem każdego dania. Czy to obiad czy kolacja spędzona w gronie przyjaciół lub najbliższych, przy rozmowach, dyskusjach i pysznym jedzeniu - czego więcej chcieć?

rech_entrcoes_vue_de_haut_oeapierremonet

Akcja odbywa się od trzech lat i przyciąga coraz większe rzesze amatorów cuisine, smakoszy oraz samych restauratorów. Podawane dania muszą spełniać kilka zasad - być przyrządzone z ograniczeniem zastosowania tłuszczu, cukru i soli, z dbałością o zrównoważone żywienie i "ze szczególnym uwzględnieniem roli warzyw".

Celem Goût de France / Good France jest nie tylko promocja kuchni Francji, ale też zachęta do odwiedzania tego kraju i poznawania jego fascynującej kultury. Nas nie trzeba namawiać dwa razy, bo gdy ojczyzna haute couture, szampana i Simone de Beauvoir gości w restauracji za rogiem, to nic nie stanie na przeszkodzie aby rozkoszować się wielodaniową przyjemnością!


chezolivier_japon.jpg


"...specjalnie przygotowana kolacja będzie hołdem dla wyśmienitej francuskiej sztuki kulinarnej, dla jej odkrywczego charakteru i dla wartości, których jest przekazicielem: chodzi o idee dzielenia się, wspólnie przeżywanej przyjemności, uznania dla dobrej żywności"
- pisze Kinga Pałasz z Ambasady Francji w Warszawie.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na publikacje menu i rezerwować stoliki! Bon appétit!


Gdzie zjeść?

Wybór jest ogromny! 2000 miejsc - od malutkich bistro po kilkugwiazdowe sławne restauracje. Nie tylko duże miasta partycypują - Menu Goût de France / Good France spotkamy również w Rozogach czy w Dobczycach. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji spośród prawie stu (!) polskich.

Warszawa

Kraków


Pełna lista polskich restauracji biorących udział w wydarzeniu:

http://www.ambafrance-pl.org/Restauracje-biorace-u...

benoit_tokyo_food_019_oeapierremonetta_1


- MK

grafika pochodzi z http://france.fr/fr/gout-france-good-france


Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość